į pradžią  |  turinys  |  susisiekite

Mintys spausdinti

***

 

Viena istorija pasakoja, kad kažkada seniai seniai žmonės žinojo Didžiąją Visatos Išmintį. Jie ėmė piktnaudžiauti savo galiomis ir taip užrūstino Dievus.

Susirinko Dievai į pasitarimą ir nusprendė nubausti žmones. Vienas pasiūlė paslėpti Išmintį giliai žemėje, kad prieinama ji būtų tik to vertiems išrinktiesiems.

– Bet juk žmonės ten suras ir iškas ją kaip auksą, – tarė kitas iš Dievų, – geriau paslėpkime vandenyno gelmėse.

– Jie išmoks nardyti ir išgaudys ją kaip žuvis savo tinklais, – atsiliepė trečias, – paslėpkime Išmintį aukščiausio kalno viršūnėje.

– Žmonės įveiks visas kliūtis, suras ją ir ten, – atsiliepė pats išmintingiausias Dievas, – aš žinau ką reikia daryti. Paslėpkime Didžiąją Visatos Išmintį pačiame žmoguje, ten jis ilgai neieškos.

Dievai buvo sužavėti išmintingiausiojo patarimu, tad taip ir padarė. Ir iki šiol žmogus vis ieško atsakymų visur kitur, tik ne savyje.

 

Psichologinis konsultavimas padeda žmogui atsigręžti į save - į savo klausimus ir į savo galimus atsakymus, padeda ieškoti pamestos ar paslėptos Vidinės Išminties. 

 

***

 

Kas slypi praeityje ir ateityje, vieni niekai, palyginti su tuo, kas slypi mumyse.“

Oliver Wendel Holmes

 

***

 

"Mes nesame atsakingi už kitų veiksmus ir poelgius. Mes atsakingi už tai, kaip reaguojame į kitus ir kaip į save.“

 Og Mandino

 

***

 

„Jei tik nenori kažko keisti ir surandi tam tūkstančius pasiteisinimų, visuomet paklausk savęs: ką darytum, jei nebijotum?"

Spencer Jonhson